14 Mart 2016

Dernek Başkanımızın Mesajı...

Değerli meslektaşlarım,

Bugün 14 Mart…

13 Mart gecesi yaşanan terör olayı sanki bizim bağrımıza düştü gibi hissediyorum ben. İnsanı yaşatmayı, acısını azaltmayı ve tüm insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen kutsal mesleğimizin mensupları olarak, en zor koşullarda hizmet vermeye alışkın bizlere bile, bu kadarı fazla geldi. Niyeyse bu seferkini doktorlara yapılan bir eylemmiş gibi düşünmekten kendimi alamadım.

14 Mart Tıp Bayramı günü olan bugün, yapılması beklenen kutlamalar ertelendi doğal olarak ama, burukluğumuz ne zaman geçecek bilmiyorum. Dünkü olay canımızı bir kez daha acıttı ama aslında fark ettiğim şu ki; terör saldırılarını kınamaktan, yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza  acil şifa dilemekten, bu son olsun demekten yorulduk artık.

Hekimlerimize daha çok görev düştüğünün bilincinde olduğumuzu, Hekimlik görevini her şart altında yerine getirdiğimizi ve getirmeye devam edeceğimizi biliyorum. Ancak; biz de insanız tabii.. Herkes gibi  üzülüyor, ağlıyor ve mutsuz oluyoruz. Terör olaylarından hemen sonra memleketin pek çok yerinden arayıp nasıl olduğumuzu soran arkadaşlarımıza, yakınlarımıza “iyiyiz” demeye artık utanıyoruz.

Bir taraftan ayakta durmamız gerekliliğinin bilincindeyiz diğer taraftan ise kolumuz kanadımız kırık, kalbimiz hüzün dolu, beynimiz uyuşuk. Artık doğum günleri, düğünler, nişanlar, mezuniyetler gibi mutlu olayları bile gözümüz görmez hale geldi veya kutlamaya utanır duruma geldik. Tüm bunlara rağmen bayramı kutlayacak halimiz kalmamış olsa da, yurdumuzun her yerinde özveri ile hizmet veren tüm meslektaşlarımın tıp bayramını gelecekte daha iyi günler umuduyla kutlamak isterim.

Tüm zorluklara rağmen ülkemize ve varlığımıza sahip çıkalım, gelecek nesiller için sağlam duralım ve umudumuzu yitirmeyelim ne olur!.

Beraber daha güçlü olduğumuzu hiç unutmayalım.

Saygı ve sevgi ile…

Dr. Figen Özgür
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38