12 Mayıs 2016

2. Yüz Estetiği Kursu Gerçekleştirilmiştir

TPREDC 2. Yüz Estetiği Kursu 5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Hacettepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde   gerçekleştirilmiştir. 

Yüz gençleştirme teması etrafında düzenlenmiş olan etkinlikler kapsamında 5 Mayıs Perşembe günü Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi ameliyathanelerinde bir dizi kapsamlı yüz gençleştirme ameliyatı gerçekleştirilmiştir ve bu ameliyatlar misafir hekimler tarafından birebir gözlemlenmiştir.

6 Mayıs Cuma günü,  Hacettepe Üniversitesi Kadavra Salonlarında, yüz gençleştirme ameliyatlarının neredeyse tamamını kapsayan ve bu alanda ülkemizde düzenlenen ender etkinlikler arasında sayılabilecek bir  “taze kadavra diseksiyon kursu” gerçekleştirilmiştir.  

7 Mayıs Cumartesi günü ise  Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi, R-Salonunda programın “didaktik” bölümü gerçekleştirilmiştir. Bu bölümde, yüz estetiği konusunda ülkemizin önde gelen isimleri, yüz estetiğinin cerrahi alanındaki güncel yaklaşımları ve yenilikleri kursiyerler ile paylaşmışlardır. Oturumlarda eğiticilerin  birbirleri  ile ve kursiyerler ile bilimsel tartışmaları da kursa ayrı bir renk katmıştır. 

Derneğimiz uzmanlık sonrası tıp eğitimini desteklemekte ve  yüz estetiği alanında yeni nesil plastik cerrahların yetişmesine büyük katkı sağladığı düşünülen bu kursları hep devam ettirmek amacındadır.

 Başta Kurs başkanı Doç. Dr. Ozan Bitik olmak üzere, emeği geçen tüm eğiticilerimize, katılımcılara, herkese teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu​

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2022

Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
Hesap Adı: Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Şube Kodu: 4209
IBAN No: TR5800064000001 4209 0764560