11 Ekim 2016

BRA-DAY / MEME KANSERİ SONRASI MEME ONARIMI FARKINDALIK GÜNÜ - 17 EKİM 2016

Değerli Üyeler,

Meme kanseri ile yüzleşen kadınların mastektomi (memenin alınması) sonrasında meme onarımı hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık oluşturulması ve bu imkana ulaşabilmesi için tasarlanmış olan bir sosyal sorumluluk projesi olan ve 5 yıldır dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan,“Meme Kanserinden Sonra Meme Onarımı Farkındalık Günü (Breast Reconstruction Awareness Day - BRA Day)” dolayısıyla, bu yıl ​17 Ekim 2016 Pazartesi günü Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve paydaşlarının katılımıyla İstanbul’da; Acıbadem Maslak Hastanesinde düzenlenecek olan bir etkinlikle, meme onarımının önemi bir kez daha toplumun dikkatine sunulacak. Meme kanseri ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliği ile bu güne dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenlenecek.

Meme Kanserinden Sonra da Tam Bir Hayat Mümkün! 
Meme kanseriyle yüz yüze gelen hastaların kanser tedavisinden sonra tam ve dolu bir yaşamın mümkün olduğunu bilmesi, bedeniyle ruhunun tekrar bütünleşmesine olanak sağlayan yöntemlerin olduğunu bilmesi çok önemli... Bu nedenle, kadınların mastektomi sonrasında meme onarımı hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık oluşturulması ve bu imkana ulaşabilmesi için tasarlanmış olan bir sosyal sorumluluk projesi olan Meme Onarımı Farkındalık Günü’nde düzenlenecek etkinliklerle, meme kanseri ile yüz yüze gelen hastaların kanser tedavisinden sonra tam ve dolu bir yaşamın mümkün olduğunu, ayrıca meme kanseri gelişme riski yüksek olan kadınların da, kanserle yüzleşmeden korunmanın bazı yolları olduğunu, ilaç tedavisinin yanı sıra koruyucu mastektomi ve eş zamanlı olarak memenin yeniden yapılmasının, meme kanserinden büyük oranda koruduğuna dikkat çekilmesi planlanıyor.
Bu amaçla hazırlanan videoklip ve web sayfasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?t=3&v=jUxcUxYXtU4

http://www.yenimemeyenihayat.com

Öte yandan, meme kanserinde erken tanının önemini vurgulamak için kurulan ve şefliğini Cihan Can’ın yaptığı çok özel bir koro olan Farkındalık Korosu, meme kanseri ile yüzleşmiş, bu hastalığın üstesinden gelmiş ve artık şarkı söyleyerek erken tanının önemini vurgulayan mesajlar veren 60 güçlü ve cesur kadından oluşuyor. 2008 yılından bu yana her hafta bir araya gelerek hem şarkı söylüyorlar, hem rehabilite oluyorlar. Bu arada, öykülerini paylaşarak, sanatın gücü ve insan duyarlılığı ile birbirlerinin yaşamlarını zenginleştiriyorlar. Sanatsal açıdan profesyonel olmayan, ancak insani açıdan çok zengin bu kadınlar dünyanın her köşesindeki yüreklere ve ruhlara dokunmak için söylüyorlar şarkılarını...

15 kişiyle müzik hayatına başlayan ve bugün 60 kişiye ulaşan koro, yakın zamanda meme kanseri tedavisi gören Nilüfer ile de bir araya gelerek konserler vermiş ve meme kanserinde erken tanının önemine müzik yoluyla dikkat çekmiştir. Dünyada başka bir örneği olmayan koronun konserleri Türkiye’nin değişik illerinde sürmektedir. Farkındalık korosunun tanıtım klibine de aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=bbYVJZQx3b8

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

  
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38