20 Ekim 2017

39. Ulusal Kurultayımızın Ardından...

Değerli Meslektaşlarımız,

39. Ulusal Kurultayımızı 11-14 Ekim tarihleri arasında Antalya’da, Gloria Golf Resort’ta gerçekleştirdik. Yüksek bir katılımla gerçekleşen toplantı, hem bilimsel, hem de sosyal açıdan doyurucu geçti. Antalya’dan hepimiz yeni bilgiler, tazelenmiş dostluklar ve güzel anılarla ayrıldık.

Toplam 531 katılımcının yer aldığı Kurultayda sekizi yabancı olmak üzere 155 değerli konuşmacı sunum yaptılar. Toplantı süresince 12 Deneyim Aktarın Sınıfı ve 3 kurs düzenlendi. Bilimsel programda 120 serbest bildiri, 222 poster sunumu yer aldı. Serbest bildiri oturumlarına ilginin artması sevindiriciydi. Geleneksel asistan ve uzman bildiri yarışmalarının yanı sıra, dinleyici oylarıyla belirlenen “en iyi serbest bildiri” yarışması da yapıldı. En yüksek puanı alan beş meslektaşımız bir sonraki Kurultayda kayıt ücreti ödemeyecekler.

Kurultaya endüstri desteği de ileri düzeydeydi. 33 firmanın desteklediği toplantı sırasında uydu sempozyumları ve “workshop”lar da düzenlendi. Bu yılki Konuralp ve Borçbakan Konferanslarında deneyimli hocalarımız Prof. Dr. Fethi Orak ve Prof. Dr. Cemalettin Çelebi mesleki serüvenlerini aktardılar.

Mesleki oturumların yanısıra “medya”, “beslenme” gibi oturumlar da gerçekleştirildi. Düzenlenen “Plastik Cerrahide hasta güvenliği” paneli, konunun önemini vurguladı ve benzer oturumların sonraki toplantılarda da yer almasının gerekliliğini gösterdi. Bu yıl Kurultayın hemen arkasından “Cerrahi olmayan estetik işlemler” konulu bir çalıştay da düzenlendi. Bu konuda yaşanan alan ihlalleri, mevcut hukuki durum, derneğin bu konuda sürdürmesi gereken tutum, kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar katılan üyelerimiz ile birlikte tartışıldı. Bundan sonraki kurultaylar sırasında da, camiamızı ilgilendiren sorunların ortaklaşa tartışılabileceği yeni çalıştaylar düzenlenmesi planlanmaktadır.

Kongre ciddi bir aksaklık yaşanmadan tamamlandı. Salonlarda katılım hep yüksekti. Hava çok güzel, otel konforlu, atmosfer hep olumluydu. Gala gecesi çok eğlenceli geçti. Camiamıza yakışır bir toplantı oldu. Kurultaya katılan tüm meslektaşlarımıza, özenle hazırladıkları sunumlarıyla bizleri bilgilendiren tüm fakülte üyelerine, program akışını sağlayan oturum başkanlarına, destekleyen firmalara, organizasyon şirketine, düzenleme komitesine ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.

TPRECD Yönetim Kurulu adına,
Dr. Akın Yücel
Başkan 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38