14 Mart 2018

TPRECD 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI

TPRECD 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI

Sevgili Meslektaşlarım;

14 Mart'ın biz hekimler için değeri büyük, zira bu tarih hem ilk modern tıp okulumuzun açıldığı, hem de işgal altındaki İstanbul'un savunmak için yurtsever hekimlerin yan yana geldikleri gündür.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Milli Mücadele günlerinden bu yana her türlü harp ve terör yaralanmalarında askerimizin ve halkımızın yaralarını saran, onları hayata döndüren, topluma kazandıran bir uzmanlık dalı olmuştur. Özellikle Rekonstrüktif Cerrahi alanındaki birikimlerimiz, günümüz Türk hekimlerinin "Plastik Cerrahi"de dünya çapındaki başarılarının da temelini atmıştır. Bu birikim, mesleğimizde daha iyiye ulaşmak için hepimize cesaret vermektedir.

Plastik ve Estetik Cerrahi, Avrupa'da ilk 5, Dünyada ilk 8 ülke arasında olduğumuz bir branştır*, bu ülkemiz adına bir gurur tablosudur. Mesleğimiz ülkemize hem çok ciddi bir ekonomik kaynak sağlamakta, hem de uluslararası Tıp camiasında saygınlık kazandırmaktadır. Ancak son yıllarda sağlık sektörünün yaşadığı açmazlar tüm hekim arkadaşlarımız gibi bizlerin de kaliteli, özenli bir tedavi uygulamasını, yeni nesil cerrah adaylarının kaliteli bir eğitim almasını zorlaştırmaktadır.

Artık klasikleşen sorunlar olan uzun çalışma saatleri, acil servisteki yığılmalar, modern tıp eğitimindeki yetersizliklerin yanı sıra hasta yakınlarının taciz ve şiddeti maalesef artarak devam etmektedir. Tüm sağlık çalışanları gibi bizler de bu konudaki yasal düzenlemelerin bir an önce tamamlanmasını, güvenlik sorunlarının çözülmesini sayın Sağlık Bakanımızdan ve Hükümetten talep etmekteyiz. Yine Üniversite hastaneleri ödenek yetersizliği ile gerekli tıbbi donanımı sağlamakta zorlanmakta, bu hastanelerde çalışan arkadaşlarımız standardın çok altında ücretlerle çalışmakta özel sektörde çalışmak adeta özendirilmektedir. Üniversite hastanelerinin donanım ve ücretlendirme koşullarının iyileştirilmesi bir diğer talebimizdir. Bu koşulların iyileşmesi mesleğimiz için iade-i itibar anlamı taşıyacak ve bilimsel çalışmaları özendirecektir.

Bütün bu güç koşullara rağmen azimle çalışan, ülkemiz tıbbını başarıyla temsil eden hekim arkadaşlarımın, hemşirelerimiz ve sağlık teknisyenlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Dr. Akın Yücel,
TPRECD Başkanı

*2016 ISAPS (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği) verilerine göre

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38