26 Haziran 2015

Meme Küçültme (Santral Pedikül) Canlı Ameliyat Yayını Gerçekleştirildi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nın halen devam etmekte olan 50. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında 24 Haziran 2015 Çarşamba günü "+1 Dersanesi" nde, Dr. Serdar Eren tarafından "Santral pediküllü meme küçültme ve mastopeksi"  konusunda 1 saatlik ve oldukça detaylı bir sunum yapıldı. Cerrahi teknik, salonda bulunan ve online olarak seyreden kişiler tarafından Dr. Serdar Eren ile tartışıldı. Takiben 36 yaşında makromastisi ve regnault tip 2 pitozu olan bir kadın hastaya modifiye santral pedikül ile meme küçültme tekniği başarı ile uygulandı. Sağ memeden 263, sol memeden 282 gram çıkarıldı.  Her iki etkinlik de internet üzerinden derneğimiz üyelerine eş zamanlı olarak yayınlandı. Salondan ve on-line seyredenlerden gelen sorular Dr. Serdar Eren tarafından cevaplandı. 

Op. Dr. Serdar EREN 

21 Eylül 1954 Ankara doğumludur. 1977 de İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, Köln St. Agatha-Hastanesi Cerrahi Kliniğinde cerrahi asistanlığına başlamış, seksenli yıllarda estetik-plastik cerrahi eğitiminin yanı sıra ikinci bir uzmanlık alanı olan el cerrahisi ve rekonstrüktif mikro-cerrahi konusunda da eğitimini tamamlamıştır. Köln-Merheim Hastanesi Plastik Cerrahi ve Ağır Yanık Merkezin de el cerrahisi ve mikro-cerrahi dalının kurulmasını sağlamış, Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Yanık Cerrahisi ve Estetik Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Bölümünün yardımcı Başhekimliği ve Köln St. Agatha Hastanesi Plastik Cerrahi/El Cerrahisi Bölümü Başhekimliğini yapmıştır. Bu yıllarda kendi kliniğini kurma kararı veren Dr. Eren 2003 yılından 2010 yılına kadar Köln MediaPark Hastanesinde Estetik-Plastik Cerrahi Merkezi Yöneticiliğini yapmıştır. 2010 senesinde Acıbadem Sağlık Merkezinin çabaları sonucu Türkiye’ye geri gelmiş ve o zamandan beri Serdar Eren Sağlık ve Estetik Merkezini (SESEM), bu grubun Maslak hastanesinde kurarak anavatanında hizmet etmektedir.

Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi, el ve mikro cerrahisi alanlarında çok kapsamlı, uzun yıllara dayalı deneyime sahip olan Dr. Eren, özellikle estetik yüz ve göğüs cerrahisi (estetik ve tümörden sonra rekonstrüktif göğüs cerrahisi) ve vücut şekillendirme ameliyatları (optimize body-lifting amacıyla uygulanan kombine müdahaleler) alanlarında kendi geliştirmiş olduğu ameliyat teknikleriyle uluslararası bilimsel alanda hak ettiği yere ve üne sahiptir. Alman Plastik Cerrahlar Birliği, Alman Estetik-Plastik Cerrahlar Birliği ve birçok ulusal ve uluslararası ihtisas derneklerinin üyesi olan Dr Eren, Almanyada ve ülkemizde estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimi alan genç cerrahlara yarattığı eğitim olanakları ile konusundaki deneyimini de aktarmayı sağlamıştır.

Serdar Eren plastik cerrahi biliminin ruhsal ve sanatsal yönlerini psikoanalitik bakış açısı ile gündeme getiren önemli bir felsefenin temsilcisidir. Tüm bu yoğun çalışma temposuna rağmen çok sevdiği kite surf ve snow kite sporlarına yaz kış zaman ayıracak kadar da spor tutkunudur.

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38