29 Mayıs 2015

37. Plastik Cerrahi Ulusal Kurultayı

Değerli Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ailesi,

Yönetim Kurulu olarak ulusal kurultaylarımızdan 37.sini 4-7 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da düzenleyecek olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Hatırlarsanız, 2014 yılında yapılan genel kurul sırasında üyelerimizin birçoğunun Ankara Kurultaylarını özlediğini belirtmesi ile bu karar alınmıştı. Kurultayın gerçekleştirileceği Sheraton Otel Kongre Merkezini 20-23 Eylül 2006 tarihlerinde yapılan 28. Kurultayımızdan hatırlayacağınızı ve güzel anılarınızı tazeleyeceğinizi umuyorum.

Bu kurultayın da sizlere layık ve camiamızın en unutulmaz günlerinden biri olması için yönetim kurulu olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında özellikle güncel tekniklerde önde gelen uzmanları aramızda göreceğiz. Bu yıl biraz daha farklı olarak, davetli uluslararası konuşmacılarla ana salon sunumları dışında da bir araya gelmenizi, bire bir tartışma ortamı bulabilmenizi sağlamak istiyoruz. Kurultaylarımızda bilgi ve tecrübe paylaşma amacımız için çok faydalı olduğunu bildiğimiz kurslarımıza bu yıl da geniş süre ve ortam hazırlayacağız. Akademik kariyerinizde yer alacak bilimsel çalışmalarınızı bildiri olarak meslektaşlarınızla paylaşmak için de en geniş olanakları yaratmayı amaçlıyoruz. Asistan Bildiri ve Uzman Araştırma Yarışmaları ile heyecan katacağımız bilimsel oturumlarımızın genç meslektaşlarımızın kendilerini camiamıza tanıtabilecekleri bir platform olduğunu biliyor, bu nedenle kongremizde gerek bildiri sunumları gerekse bilimsel oturumlarda kendilerine görevler vermeyi hedefliyoruz.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi çok farklı konularda, birbirinden çok değişik ameliyatlar yapan üstelik yenidoğan döneminden başlayıp, her yaştaki erişkine hizmet veren bir alan olması nedeniyle hemşireliği de oldukça değerlidir ve ciddi emeklerle hastalarımıza hizmet vermektedirler. Onların görüşlerini dinlemek, onlar için bilimsel tartışma ortamı yaratmak bizim için büyük bir mutluluk olacaktır. Farklı konularda farklı alanlardan ama birlikte işbirliği içinde uyumla çalıştığımız disiplinler ile ortak hazırlayacağımız oturumlar ekip olarak işbirliği ve ortak çalışma disiplinimizin göstergesi olacaktır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği -Yeterlik Genel Kurulu ve Çalışma Grupları Genel Kurulu da Kurultay sırasında gerçekleştirilecektir. 

Endüstri temsilcisi dostlarımız bizlere güncel gelişmeleri takip etmek ve uygulamakta her zaman destek olmaktadırlar. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar olarak yeniliklere açık, teknolojiyi seven ve uygulayan bir dal olmamız nedeniyle her yıl kurultaylarımızdan bu alanda çok öğreneceğimiz konu olduğunu düşünmekteyiz. 

Sizleri, işbirliği içerisinde çalıştığımız disiplinlerden uzman arkadaşlarımızı, hemşirelerimizi, ilgili sağlık sektör temsilcilerini, büyük Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ailesi olarak özlem gidermek, sohbet etmek ve birlikte eğlenmek ayrıcalığını da yaşayacağımız bu 37. Kurultayımızda bir arada görmeyi diliyorum.

Sizden yoğun çalışma programınızda şimdiden takvimlerinizde 4-7 Kasım 2015 tarihini işaretlemenizi rica ediyorum.

Ankara’da kucaklaşmak dileği ile...

Saygılarımla

Prof. Dr. F. Figen Özgür
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı

Detaylı bilgi için: www.plastikcerrahikurultayi.org

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38