06 Mart 2019

Kış Sempozyumu Ardından...

Değerli Üyeler,

TPRECD Kış sempozyumu, 28 Şubat - 3 Mart 2019 tarihleri arasında, milli mücadele hareketinin dönüm noktalarından olan Erzurum Kongresinin 100. Yılında, Erzurum’da gerçekleştirildi.  “Plastik Cerrahide Komplikasyon Yönetimi ve Hukuki sorunlar” başlığı ile gerçekleşen toplantımızda, tüm konular oldukça ilgi gördü ve toplantı salonları geç saatlere kadar heyacanını kaybetmedi.

Bilim, sanat ve tarihin ışığında gerçekleşen toplantıda, ilk gün açılışın ardından Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsilcimiz Dr. Ensar Zafer Barın ve Doğu Karadeniz Bölge Temsilcimiz Dr. Naci Karaçal’ın bölge temsilcilik rozetleri takdim edildi.  Sonrasında Sayın Pınar Ayhan tarafından verilen “"Bir Asır Önce Doğan Özgürlük Güneşi" konulu konferans ile tarihte kısa bir yolculuk yaptık.

Sempozyum boyunca, konusunda uzman hukuk temsilcileri ve avukatımızın da içinde yer aldığı  62 değerli konuşmacı, 11 oturumda bizlerle bilgi ve  deneyimlerini paylaştılar. “Ustalar ve Komplikasyonlar Oturumu” en çok ilgi gören ve yinelemeyi düşündüğümüz, her yönüyle ders niteliğinde bir oturum oldu.

Toplantının üçüncü günü, Selçuklu Devleti’nden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne “Erzurum Tarihi” Gezisi düzenlendi. Ülkemizin sahip olduğu tarihsel değerleri bir kez daha anımsadık.  Milli mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aldıkları, Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturacak olan ileri görüşlü kararları ve  vatan savunmasında sergiledikleri azmi içimizde hissederek bir kez daha gurur duyduk.

Bu toplantıda emeği geçen, Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsilcimiz Dr. Ensar Zafer Barın ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve uzmanlık öğrencilerine, yüksek seviyede bir bilimsel programı itina ile oluşturan  Bilimsel İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Şükrü Yazar ve Düzenleme Kurulu Üyeleri Dr. Atilla Arıncı ve Dr. Billur Sezgin Kızılok’a, değerli bilgi ve paylaşımlarıyla programa katkı sağlayan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

Dr. Özay Özkaya
TPRECD Yönetim Kurulu Adına
Genel Sekreter

Fotoğraflar

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2024

Banka Hesap Numarası

Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ
IBAN No: TR 58 0006 4000 0014 2090 764560


Vakıfbank Hastaneler Şubesi
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
İBAN No: TR58 0001 5001 5800 7314 8096 38