07 Ekim 2019

Dr. Burcu ÇELET ÖZDEN - Tebrik

Derneğimiz üyelerinden Prof. Dr. Burcu Çelet Özden, 29.09.2019 tarihinde Avrupa Meme  Cerrahisi Board sınavını geçerek, Fellow of European Board of Surgery (FEBS) ünvanını almıştır.  Plastik  Cerrah olarak ülkemizden bu ünvanı alan ilk kişi olup, uluslararası sayılı adaydan biridir. Kendisini bu öncü davranışından ötürü kutluyoruz.

Günümüz meme kanser cerrahisinde plastik cerrahların multidisipliner tedavi ekibinin önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Bu anlamda meme kanseri tedavisine her yönüyle hakim olmak, bu konuda teknisyenliğin ötesinde söz sahibi olmamıza ve alan ihlallerinin yaşandığı bir konuda varlığımızı koruyabilmemizin yanısıra gelecek nesillere bu anlamda sağlam bir miras bırakabilmemize yarayacaktır. 

Bu nedenle, meme kanseri ve meme rekonstrüksiyonuyla ilgilenen tüm meslektaşlarımızı, bu geliştirici sınav sürecini yaşamaya davet ediyoruz. EBSQ (Examination in breast cancer surgery); Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlik sınavı ile benzer şekilde iki aşamalı olup, yazılı MCQ sınavının yanısıra UEMS yönergelerince belirlenmiş standartlara uygun sözlü sınavdan oluşmaktadır. Katılım şartları ve sınav ile ilgili detaylı bilgiye www.essoweb.org/ebsq-qualification/sayfasından ulaşılabilir. İlgilenen meslektaşlarımız Dr. Çelet Özden ile temas kurabilirler. ([email protected]) Kendisi süreçle ilgili tüm deneyim ve tavsiyelerini sınava girmeyi düşünen plastik cerrahlarla paylaşmaya hazırdır. 

Saygılarımızla

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: [email protected]

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
© 2022

Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
Hesap Adı: Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Şube Kodu: 4209
IBAN No: TR5800064000001 4209 0764560